Geoblog.pl    Sabbatical    Podróże    Na południe od Ameryki    El Nariz del Diablo

El Nariz del Diablo

Ekwador
Ekwador, Riobamba

Do Riobamba przejechaliśmy przez Andy osiągając autobusem wysokość ok 3600 m jadąc po świetnej jakości drodze asfaltowej w otoczeniu gór, na zboczach których przesiadują indianie Quechua w swoich tradycyjnych, barwnych strojach doglądając swoich stad. Wyglądają jak wielkie kolorowe punkty na zielonej szachownicy pól uprawnych.
Po nocy w hostelu który nie dał szansy aby się polubić ( o ciemnej stronie podróży jeszcze napiszemy) pojechaliśmy na Nariz del Diablo. Wygląda na to że Ekwadorczycy mają jakieś niepoukładane sprawy z diabłem, i we wszystkim co jest trudne dopatrują się udziału jego niedepilowanych rączek. Nariz del Diablo był najtrudniejszym do wybudowania i eksploatacji odcinkiem kolei, aktualnie używanym wyłącznie w celach turystycznych. Za 25USD przewieziono nas drewnianymi wagonikami po stromych zboczach i wąskimi mostami przez głębokie doliny aż do stacji końcowej gdzie mieliśmy szansę zrealizować kupony na lunch ( w cenie biletu), zrobić sobie zdjęcie z lamą za "un dolarrito" albo wspiąć się po schodkach do muzeum w którym najatrakcyjniejsza była lodówka z lodami. Panie w kolorowych strojach oraz panowie w nieogolonych spodniach, takich z futra jakiegoś miluśkiego futrzaka, dali nam pokaz tradycyjnych tańców andyjskich. Ogólnie rzecz biorąc, turystycznie, kolorowo i drogo. Próba niepokornego oddalenia się od stada białych ludzi zakończyła się interwencją umundurowanego i uzbrojonego strażnika "Bo niebezpiecznie, lawiny z kamieni spadają..". Tą samą trasą miejscowi wożą turystów na koniach, za opłatą. Po opłaceniu lawiny już nie spadają ?
Jedna rada dla tych którzy tak jak my zapragną zajrzeć diabłu do nosa, kupujcie bilety na pociąg wcześniej i przyjeżdżajcie na stację co najmniej godzinę przed odjazdem. Dokument tożsamości obowiązkowy !

Hubert

Multimedia (1)
  • Pokaz tańca Andyjskiego w Riobamba na scenie zbudowanej na stacji kolejowej.
    rozmiar: 3,74 MB  |  dodano 1 rok temu

zula - 2014-09-28 06:42
Zobaczyłam dzisiaj filmy- bardzo dobre!...

Stamik
Stamik - 2014-09-28 09:30
Podobnie jak Zula obejrzałem filmiki są fajne. Zdjęcia robią wrażenie a co dopiero w naturze....
Humor, który towarzyszy opisom Waszej podróży także nam się udziela.
Pozdrawiamy

Dorota
Dorota - 2014-09-28 16:33
Witajcie, wlasnie dowiedzialam sie o waszej wyprawie i z wielkim zainteresowaniem i podziwem przesledzilam Wasza dotychczasowa trase. Zdjecia fantastyczne ale najwspanialsi w tym jestescie Wy i ta chec poznania siebie samego i siebie nawzajem.Gratuluje

Hermano
Hermano - 2014-09-29 23:06
To jakaś rękodziełowa lodówka z tradycyjnymi, indiańskimi lodami była!?

Sabbatical

Agnieszka i Hubert